ABOUT

Korrosiooniennetuse ümberdefineerimine

14.07.1927 „Schade plastist kaitseteip“ on patenteeritud ja läheb ajalukku kui ettevõtte esimene leiutis. DENSO teip (Petrolatumi teip) on esimene torude ja torustike passiivne korrosiooniennetuslahendus maailmas ning järgmiste aastakümnete jooksul muutub nimi igat tüüpi kaitsvate toruteipide üldiseks sünonüümiks. 

Edulugu

Nüüdseks juba ühe sajandi jooksul on DENSO Group Germany esindanud korrosioonitõrje- ja tihendustehnoloogia vallas kogemust, kvaliteeti ja usaldusväärsust. Ainult mõni aasta pärast ettevõtte asutamist 1922. aastal Berliinis tegi DENSO Group Germany kogu maailmas korrosiooniennetuses revolutsiooni oma esimese leiutise – DENSO teibiga. Kui ettevõtte ruumid Teise maailmasõja ajal hävisid, kolis ettevõte oma peakorteri uude kohta Reini jõe kaldal. Ettevõte ei lasknud sellel tagasilöögil kahjustada oma leidlikku ja ettevõtlikku vaimu, mida kinnitavad lugematud uuendused korrosiooniennetuse ja tihendustehnoloogia vallas, mis järgmiste aastate jooksul turule toodi. Praegu on DENSO Group Germany ülemaailmne ettevõtete grupp, mis hoolimata rahvusvahelisest ulatusest on endiselt pühendunud jätkusuutlike kohandatud lahenduste pakkumisele ja oma klientide personaalsele teenindamisele.

Tõustes keset kokkuvarisemist

14.11.1922 Ettevõte asutatakse Berliinis Chemieprodukte GmbH nime all. Nälja, hüperinflatsiooni ja töötuse käes vaevleva 1920. aastate sõjajärgse Saksamaa taustal paneb ettevõte aluse oma tulevasele Made in Germany eduloole.

Edu nimi

1927 Nimi DENSO on registreeritud. Nimi pärineb ladinakeelsest sõnast „densus“, mis tähendab „tihendama“.

Kliendirahulolu kui edu katalüsaator

1929 Ettevõte saab oma esimeseks kliendiks Berliini munitsipaalgaasiettevõtte ehk Berliner Städtische Gaswerke AG (GASAG). Paljud riiklikud ja üha suurenev arv rahvusvahelisi omavalitsusasutusi ning torustike käitajaid järgivad eeskuju: uus tehnoloogia avaldas muljet sellistele asutustele nagu Stadtwerke München (Müncheni linnavalitsus), Ruhrgas AG Essen ja USA Blackstone Gas Company. 

Spreest Reinini

1946 Pärast algsete ruumide hävinemist Teise maailmasõja ajal kolis ettevõte Leverkusenisse.

Uue asukoha lähedus BAYER AG-le ja Reini jõele annab inspiratsiooni uuteks leiutisteks ja tõhusaks transpordimarsruudiks.

TOK®-Band: Paindlik ja stabiilne vuugilahendus

1952 TOK®-Band– kohe kasutusvalmis tempermalmist teibilahendus kanalite tihendamiseks on leiutatud.

Kuni selle ajani olid ainsad saadaolevad tihendusmeetodid kuumvalu või täiteaine. Kuid neid lahendusi kasutades saadi liiga jäigad tihendid, mille tulemusel purunes tihendus alati, kui toru pinnases liikus.

TOK®-Band: Kvaliteedi viimine teedele

1977 Leiutatakse maailma esimene isenakkuv bituumenist vuugiteip vuukidesse ja liitekohtadesse asfaltkattega tee ehitamisel. Nimi TOK®-Band muutub kiiresti kõigi bituumenist vuugiteipide sünonüümiks.

TOK®-Sil Resist: uus toode uutele partneritele

2014 Maailma esimene vuugitihend biogaasijaamade ning vedelsõnniku, läga ja silovee käitlusjaamade jaoks on tõhus ja püsiv tihend kriitilistesse kohtadesse – horisontaalsete ja vertikaalsete vuukide ristumiskohtadesse. TOK®-Sil Resist on eriti huvipakkuv leiutis biogaasijaamade käitajatele.

TOK®-Band: Parandada end praktikas tõestanuid – töötada välja uusi

2017 40 aastat pärast tee-ehituses kasutatavate esimeste bituumenist vuugiteipide TOK® turule toomist saab uusi teipe TOK® nüüd peale kanda ilma krundita. Nüüd saab klient teipe märksa kiiremini paigaldada ja ka keskkond on kaitstud – veel üks tõend DENSO uuenduslikust jõust.

 

DEU, Leverkusen, 12.09.2016,  Denso